Rozpoczynamy kolejny weekend pełen atrakcji! Dziś o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie bezpłatne wakacyjne zwiedzanie biblioteki poaugustiańskiej z przewodnikiem. Jest jeszcze dostępnych kilka wolnych miejsc – zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 609 821 170).

Również o godzinie 18.00 w Sali Kryształowej pałacu zapraszamy na recital pieśni L. Różyckiego w ramach Letniej Akademii Kameralistyki Fortepianowej w wykonaniu Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej (sopran) i Dominiki Grzybacz (fortepian). Wejściówki dostępne są na stronie: https://app.evenea.pl/event/lakf/

Na boisku sztucznym Arena o godz. 19.00 rozpoczną się zajęcia fitness (bezpłatne dla dzieci i młodzieży z Żagania, dorosłych obowiązuje wejściówka w cenie 10 zł).

Zajęcia fitness na Arenie

Późnym wieczorem zapraszamy do Muzeum Obozów Jenieckich, gdzie o godz. 21.00 będzie można obejrzeć film opowiadający historię pilota samolotu pasażerskiego, któremu cudem udaje się wylądować po beznadziejnej awarii maszyny w powietrzu. Pasażerowie ocaleli, kapitan został bohaterem, ale dochodzenie ujawnia mroczne szczegóły wypadku… PS. Na seans warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie i koc.

W sobotę w samo południe w Muzeum Obozów Jenieckich rozpoczną się warsztaty archeo, a o godz. 21.00 najlepsza sekcja astronomiczna w Polsce „Gwiezdne Wrota” będzie prowadzić tu nocne obserwacje nieba w ramach „Nocy Perseidów”. Warto zaopatrzyć się w ciepłe ubranie i źródło światła czerwonego (używanie białego światła w trakcie obserwacji jest zakazane).

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na wycieczkę rowerową „Szlakiem Wielkiej Ucieczki” z przewodnikiem (zbiórka przy Muzeum Obozów Jenieckich o godz. 11.00).