Widowisko Iskry Niepodległej

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

CO ZOBACZYCIE?

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA

Plac gen. Maczka, Żagań

TERMINY WIZYTY

11 marca (poniedziałek) – godz. 10:00-18:00

12 marca (wtorek) – godz. 10:00-18:00

13 marca (środa) – godz. 10:00-16:00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie:

https://iskryniepodleglej.pl/

 

POKAZY WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmów VR Biura “Niepodległa”, które odbywać się będą w Żagańskim Pałacu Kultury (Pałacyk), przy ul. Jana Pawła II 7, w Żaganiu.

TERMINY POKAZÓW VR

11 marca (poniedziałek) – godz. 14:30-18:00

12 marca (wtorek) – godz. 13:50-18:00

13 marca (środa) – godz. 13:50-18:00

Pokazy VR Niepodległa