Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl żagańskiego Teatru Księżnej Doroty

Mrz 18, 2023 | 17:00 - 19:00

Spektakl Teatru Księżnej Doroty

Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć spektaklu ,,Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu Teatru Księżnej Doroty? Jeżeli jeszcze należycie Państwo do tego grona, zapraszamy 18 marca o godz. 17:00 do sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury. Bilety 15 zł do nabycia w pok. 187 – ul. Szprotawska 4.
lub przed wejściem na spektakl.

Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci. Leon Stachurski, emerytowany fizyk, od dawna tylko przeszkadzał żonie. Nauczona doświadczeniem sąsiadki podsuwa mu jabłecznik i, zgodnie z planem, rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak toczek z woalką i szybko wydany akt zgonu – zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa tragifarsa rozegra się w szpitalu, do którego zjeżdżają się dziennikarze z gazety, radia i telewizji, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym Leonie. Izabela Degórska – sama z zawodu dziennikarka – ironicznie przedstawia świat mediów, nieustannie szukających sensacji. Zderza oczekiwania mieszkańców małego miasteczka, którzy pragną zaistnieć przed kamerą telewizyjną, z brutalnością reporterów, dowolnie wykorzystujących i interpretujących ich wypowiedzi. Niestety, w artykułach o wyrodnej córce, żonie – kobiecie bez serca czy pijanym lekarzu, który stwierdził zgon żywego człowieka, kryje się ziarno prawy o mieszkańcach Goryczewa…
Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Na szczególną uwagę zasługuje scena interaktywna. Komedia została nagrodzona między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim pod hasłem „Miłość w czasach zarazy” zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (X Festiwal Talia).

Dołącz do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/714544433485544/?ref=newsfeed

Szczegóły

Data:
Mrz 18, 2023
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Categories:
, ,

Miejsce

Żagański Pałac Kultury