Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do akcji jesiennej „Pola Nadziei” dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Akcja ta ma charakter ogólnopolski, natomiast Hospicjum organizuje ją po raz pierwszy na obszarze wszystkich gmin powiatów żarskiego i żagańskiego, albowiem powstała w tym roku placówka obejmuje opieką mieszkańców tych terenów.

Do akcji przyłączył się burmistrz Daniel Marchewka, który 15 października wraz z innymi samorządowcami z obu powiatów sadził żonkile nadziei na terenie Hospicjum św. Brata Alberta. Akcja szerokim echem odbiła się również w żagańskich szkołach. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żagania uczestniczyły w zajęciach związanych z leczeniem i opieką całodobową, rysowały prace tematyczne, którymi ozdobiono szkolny korytarz oraz wykonały znaczki okolicznościowe. Na koniec, wraz z Samorządem Uczniowskim, posadziły kwiatki na przygotowanej przed szkołą rabatce.

Nadal można przyłączyć się do tej szczytnej akcji poprzez nabycie w Hospicjum św. Brata Alberta żonkilowych cebulek za symboliczny datek.

Informacji na temat akcji udzielają wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 14:00 pod numerem telefonu 68 475 76 48 lub osobiście w obiekcie Hospicjum. Zapraszamy również na strony www.bratalbert.zary.pl oraz www.polanadziei.pl.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – Hospicjum zbiera fundusze, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.