26 października w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Żagań za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz w sporcie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz absolwentów gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Żagań o statusie miejskim. Stypendia przyznano za osiągnięcia wypracowane w roku szkolnym 2014/2015,  a każdy z wyróżnionych nim młody człowiek otrzymał gratulacje i pamiątkowy dyplom z rąk burmistrza Daniela Marchewki. Burmistrz pogratulował wszystkim nagrodzonym osiągnięcia tak wspaniałych wyników oraz podkreślił, iż każdy ma własny talent, lecz nie każdy go rozwija. Burmistrz wyraził nadzieję, iż przyznane właśnie środki pomogą stypendystom rozwijać własne pasje. Daniel Marchewka podkreślił, że każda złotówka przeznaczona na cele oświatowe jest złotówką wydaną właściwie. Rodzicom i uczniom burmistrz radził nie przejmować się porażkami. Daniel Marchewka zachęcał również do stawiania poprzeczek na poziomie, który umożliwi osiągnięcie stawianych sobie celów. “Żagań jest dumny z tego, że Was ma!” – zakończył swoje przemówienie włodarz miasta.

Gratulacje i podziękowania za wypracowane wyniki złożył młodzieży oraz opiekunom naczelnik Zbigniew Białkowski. Podziękował również burmistrzowi Danielowi Marchewce za docenienie najzdolniejszych i zagwarantowanie środków na przyznane właśnie stypendia.

Uroczystości uświetniły występy stypendystów. Burmistrz Daniel Marchewka nagrodził również Adama Szulca, żagańskiego trenera i wychowawcę, który przez wiele lat swojej pracy szlifował sportowe żagańskie diamenty. Nagrodę w imieniu Adama Szulca odebrała dyrektor ZS nr 1, Dorota Stebelska. Praca trenerska Pana Adama nagrodzona została gromkimi brawami. 

Na dzisiejszej uroczystości wręczono 112 stypendiów, w tym stypendia I i II stopnia (uczeń otrzymuje je od września 2015 roku do czerwca 2016 roku) oraz stypendia jednorazowe. Z inicjatywy burmistrza Daniela Marchewki wśród nagradzanych uczniów znalazły się osoby, które osiągnęły najwyższą średnią w szkole. Wszystkim stypendystom gratulujemy! 

Oto najlepsi z najlepszych w roku szkolnym 2014/2015: STYPENDYŚCI – 2015

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.