SONY DSC

Wychowankowie instruktora Artura Niezgody – Wiktoria Szwarc, Wiktoria Rusikiewicz, Julia Mirosław, Jakub Bryl i Michał Wieczorek  (reprezentujący Żagań, trenujący w Centrum Kultury) oraz Wiktor Dąbrowski (reprezentujący Żary, trenujący w Łużyckim Stowarzyszeniu Artystyczno–Kulturalnym „Żaranin” oraz Centrum Kultury Żagań) wzięli udział w IDO EUROPEAN HIP HOP, ELECTRIC BOOGIE & BREAK DANCE CHAMPIONSHIPS, które odbyły się w Czechach (Ostrava) w dniach od 9 do 11 czerwca 2016 roku. Nasi zawodnicy rywalizowali z tancerzami reprezentujący 18 krajów z całej Europy.

Wiktoria Szwarc bardzo dobrze zaprezentowała się na tych mistrzostwach, startując po raz pierwszy w kategorii Hip hop Solo12-15 lat – przeszła pierwszą rudę, ostatecznie zajmując 96 miejsc na 130 zawodniczek.

Wiktoria Rusikiewicz była jedyną Polską B Girl , która startowała w kategorii 12-15 lat solo Break Dance i zabrakło jej trochę szczęścia, aby wejść do Europejskiej 16. Zajęła 23 miejsce.

B Boy Wiktor Dąbrowski został zdobywcą II-miejsca czyli WICEMISTRZEM IDO EUROPEAN BREAK DANCE CHAMPIONSHIPS. To był niesamowity dzień wypełniony zaciętymi pojedynkami tancerzy.

Kategoria Electric Boogie solo 12-15 lat:

W tej kategorii najdalej doszedł Jakub Bryl, który zakończył swój start w półfinale i zabrakło mu jednego punktu, aby wejść do finałowej piątki.
– 6 miejsce – Jakub Bryl,
– 16 miejsce – Wiktor Dąbrowski,
– 43 miejsce – Wiktoria Szwarc i Julia Mirosław.

W kategorii electric boogie +16 lat Michał Wieczorek zajął 41 miejsce, natomiast w kategorii electric boogie duety 12-15 lat nasi zawodnicy zdobyli 12 miejsce w Europie (Wiktoria Szwarc i Wiktoria Rusikiewicz oraz Wiktor Dąbrowski i Julia Mirosław).

W kategorii electric boogie duety +16 lat nasi zawodnicy Michał Wieczorek i Jakub Bryl zdobyli 14 miejsce w Europie. Świetnie spisała się Julia Mirosław startująca w kategorii hip hop battles 12-15, zajmując 54 miejsce na 110 zawodników.

Foto galeria: Artur Niezgoda