13 sierpnia 2016 roku odbyło się w Żaganiu widowisko sportowe, które na boisko główne Kompleksu Rekreacyjnego “Arena” przyciągnęło ogromną rzeszę kibiców. Na murawie spotkały się drużyny UKS “Czarni” Żagań oraz “Promień” Żary. Jak zawsze przy tej okazji nie brakowało emocji i głośnego dopingu. Zmaganiom zawodników przyglądali się włodarze obu miast – burmistrzowie Daniel Marchewka i Danuta Madej.

Dzisiejszy mecz został bardzo wysoko oceniony pod kątem zabezpieczenia i organizacji przez obecnego w Żaganiu przedstawiciela PZPN. To właśnie owe względy sprawiły, że osoby chcące wejść na dzisiejszy mecz, musiały uzbroić się w cierpliwość. Ponieważ zainteresowanie było ogromne, a kontrola dokładna, proces ten przedłużył się na pierwsze minuty spotkania.

Jakim wynikiem zakończył się mecz? Zdaniem burmistrza Daniela Marchewki – remisem  (sędzia nie uznał bramki dla Czarnych w pierwszej połowie, stwierdzając że był spalony. Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone). Mecz zakończył się wygraną gości – 1:0. Dziękujemy Państwu za dzisiejszą aktywność, doping oraz tak liczną obecność. Po meczu burmistrz podziękował w szatni zawodnikom, którzy byli bardzo zrozpaczeni. Przekazał im, że każda porażka przybliża do zwycięstwa oraz podziękował za wspaniałą walkę na boisku.

Dla mnie dwie kwestie są najważniejsze – podsumował dzisiejsze wydarzenie burmistrz Daniel Marchewka. – Pierwsza to drużyna, gdzie są młodzi i doświadczeni zawodnicy.Tworzy się wspaniały zespół. Po drugie odbudowuje się wiara w żagańską  piłkę. Nam nie potrzeba “armii zaciężnej” ani dziwnych działaczy spoza Żagania, po których pozostały długi i złamane serca kibiców MKS-u. Nam potrzeba normalnej piłki, gdzie grają nasze chłopaki, a ludzie przychodzą na mecz ich wspierać.

Kibicujmy UKS “Czarnym” Żagań w trakcie kolejnych spotkań – już dzisiaj zapraszamy na mecze naszego zespołu!