Pytanie nadesłane przez Aleksandrę Wysokińską 18 kwietnia 2017 roku:

 Czy zaproponowana organizacja tegorocznej Majówki wynika z faktu, iż burmistrz Daniel Marchewka planuje przeznaczyć większą pulę pieniędzy na wrześniowy Jarmark Michała? W ostatnim czasie padały takie sugestie, że Majówka, która pochłania około 70- 80 tys. zł z budżetu powoli będzie odchodzić do lamusa, a koszty z nią związane zostaną przeznaczone na Jarmark Michała, który dzięki temu zyska wiele atrakcji, czy Urząd Miasta może potwierdzić to rozwiązanie? 

Rozumiem, że organizacją obu imprez zajmuje się Centrum Kultury, tam również zasięgnę opinii, zależy mi jednak na stanowisku władz miasta. Chciałabym również zapytać, jak odnoszą się Państwo do bardzo negatywnych komentarzy ze strony mieszkańców w związku z tegoroczną imprezą na weekend majowy. Proszę o komentarz. 

 Odpowiedź z 19 kwietnia 2017 roku:

Tegoroczna majówka pomyślana została jako tradycyjny piknik rodzinny,  w ramach którego najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatej oferty karuzel oraz imprez rodzinnych organizowanych przez Centrum Kultury. Uszczuplenie środków przeznaczanych dotychczas na koncerty pozwoli zaoferować mieszkańcom Żagania bogatą ofertę koncertową w okresie wakacji oraz w sezonie jesiennym. Według docierających do nas sygnałów jest to rozwiązanie cieszące się akceptacją mieszkańców, oczekujących bogatej oferty wakacyjnej w mieście oraz koncertów w ramach Jarmarku Michała. Zapraszamy mieszkańców na Majowy Festyn Rodzinny – skorzystania z animacji warsztatowo-teatralnych dla najmłodszych, zwiedzenia Pałacu Książęcego, aktywnego udziału w  wydarzeniach sportowych przygotowanych na kompleksie Arenie