Dzisiaj żagańskie przedszkolaki kończą swoją przygodę z nauką i zaczynają wakacje. Wszystkim maluchom życzymy radosnego, bezpiecznego i udanego wypoczynku. Dla najmłodszych spędzających wakacje w mieście przygotowaliśmy bogatą ofertę wakacyjną, o której informujemy na bieżąco na naszej stronie. Zapraszamy na zajęcia organizowane przez Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną, do korzystania z kąpieliska miejskiego oraz kompleksu Arena. Niech ten czas sprawi, że dzieci wrócą do przedszkoli wypoczęte i uśmiechnięte, a nasi przyszli pierwszoklasiści pełni zapału do nauki. Tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na dwumiesięczny wypoczynek, zapewniliśmy opiekę w dyżurujących placówkach przedszkolnych.

Miejskie Przedszkole nr 2 będzie pełniło dyżur w lipcu. Na podstawie otrzymanych od rodziców deklaracji utworzono 3 grupy dzieci  (76 osób zadeklarowało taką potrzebę). W ramach zajęć dzieci będą miały zapewnioną opiekę, zabawy tematyczne, ruchowe, dydaktyczne oraz wyżywienie. Również w lipcu opiekę zapewni najmłodszym Miejskie Przedszkole nr 5. Utworzone będą 3 grupy składające się 91 dzieci. W czasie dyżuru planowane są wyjścia do Pałacu Książęcego na atrakcje organizowane przez Centrum kultury.

W sierpniu dzieci będą mogły skorzystać z opieki, którą zapewni najmłodszym Miejskie Przedszkole nr 3 (dwie grupy, 54 osoby) oraz Miejskie Przedszkole nr 6 (cztery grupy, 100 osób). Placówki prowadzić będą pracę opiekuńczo-wychowawczą, organizować zabawy tematyczne, ruchowe, dydaktyczne.