„Taśmy mojego ojca” to kolejny film wyreżyserowany przez Andrzeja Koguta. Jego projekcja odbyła się w sali Inter Pałacu Książęcego.

W produkcje filmowe zaangażowane jest Stowarzyszenie Księstwa Żagańskiego. Na swoim koncie ma między innymi produkcję serialu „Wykluczeni” i społecznych spotów reklamowych. Prowadzi także warsztaty filmowe. Andrzej Kogut jest skarbnikiem stowarzyszenia, odpowiada też za realizacje filmów oraz za projekty plastyczne i teatralne. Reżyser ukończył studia plastyczne w Częstochowie i studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest artystą plastykiem łączącym dwie dziedziny sztuki.

„Taśmy mojego ojca” to projekt, który rozpoczął się dwa lata temu, z udziałem młodzieży z  Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach. Powstał dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Interaktywne Warsztaty Filmowe. To była etiuda filmowa opowiadająca o młodym człowieku, który ma problemy w domu, zlokalizowana w latach 80. Młodzież wcieliła się w aktorów, scenarzystów i techników.

Kolejny film był kontynuacją pierwotnego pomysłu. Jego pokaz odbył się w poniedziałek 6 listopada w sali Inter Pałacu Książęcego. – Listopadowy wieczór filmowy skłania nas do refleksji nad życiem, toczącym się wokół nas – powiedział dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Departamentu Oświaty i Infrastruktury w magistracie. – Pokazuje też, że w Żaganiu można realizować swoje pasje i stworzyć pełnometrażowy film.

(mt)

Fot. Adam Żyworonek

Twórcy filmu podczas pokazu w sali kinowej pałacu.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.