Zmianami w tegorocznym budżecie i uchwałami przygotowanymi na sesję zajęli się radni komisji oświaty podczas posiedzenia we wtorek 19 grudnia.

W posiedzeniu komisji zdrowia, pomocy społecznej, oświaty i kultury wziął udział przewodniczący komisji Krzysztof Sieńko, a także radni Andrzej Chodań, Józef Potyrała, Ryszard Marchewka, Bartłomiej Woś i Sebastian Kulesza.

Radni zajęli się m.in. ustaleniem wydatków, które nie wygasają w 2017 roku. W wykazie znalazł się chodnik przy ul. Łużyckiej za 146.310 zł, przebudowa parkingu przy ul. Armii Krajowej 19 za 90.000 zł, przebudowa budynku przy ul. Włókniarzy 19 na budynek socjalny za 88.252 zł, oraz opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego starego miasta za 5 tys. zł.

Na ten rok miasto planowało wsparcie dla samorządu województwa w wysokości 200 tys. zł na przebudowę chodnika przy ul. Jana Pawła II, jednak Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie ją realizować dopiero w przyszłym roku. Komisja zaopiniowała projekty pozytywnie, z jednym głosem wstrzymującym się.

Również pozytywnie przyjęli propozycję zmian okręgów wyborczych, związaną ze zmianami nazw ulic. Przypomnijmy, że zmieniły się: ul. Mariana Buczka na Lubuską, Wincentego Pstrowskiego na Włókniarzy, Osiedle XXX-lecia PRL na Osiedle na górce, Pawła Findera na Jarzębinową, II Armii Wojska Polskiego na Ratuszową, X-lecia na Skarbową, Małgorzaty Fornalskiej na ul. Św. Barbary, Marcelego Nowotki na Parkową.

Komisja zajęła się też ustaleniem dziennej stawki utrzymania psa w tymczasowym przytulisku. Według projektu ma ona wynosić 3,67 zł, zaś dotacja na cały rok jest planowana na 26.424 zł.

Dzisiaj (w środę 20 grudnia) o godz. 15.30 spotkają się radni komisji budżetu oraz komisji bezpieczeństwa, zaś jutro (w czwartek 21 grudnia) o godz. 15.45 zbiorą się radni komisji gospodarki miejskiej. Radni podczas komisji będą również opiniować projekty uchwał.

Sesja Rady Miasta Żagań, na której głosowane będą projekty odbędzie się w czwartek 28 grudnia o godz. 10.00 w sali Kryształowej Pałacu Książęcego, zaś jej najważniejszym punktem będzie uchwalenie budżetu na przyszły rok.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Komisja zajęła się projektami uchwał na sesję.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.