W sobotę 20 stycznia oklaskiwaliśmy młodszych i starszych artystów podczas 5. Rejonowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w sali Familijnej Pałacu Książęcego.

Do przeglądu zgłosiły się 33 podmioty wykonawcze. – Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani – zaznaczyła Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury w Żaganiu. – Dostarczyliście nam wielu wzruszeń.

– To cudowne, że śpiewacie i kultywujecie polskie tradycje – dodał podczas koncertu galowego juror Piotr Rokitnicki.

Jury w składzie: Justyna Bernat i P. Rokitnicki – muzycy i nauczyciele w szkole muzycznej oraz Adam Dudzik, muzyk i kapelmistrz orkiestry wojskowej w Żaganiu przyznało szereg tytułów laureata i wyróżnień.

W grupie najmłodszej, czyli klas I-III i przedszkolaków tytuł laureata otrzymała Aleksandra Bukowska, reprezentująca Centrum Kultury w Żaganiu. Wyróżnienia przyznano: Gabrieli Biadasiewicz i Idze Fraszczyk z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Żaganiu.

W grupie klas IV-VII laureatem została Martyna Hawryluk z klubu 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Wyróżnienia otrzymały: Natalia Szostak, Nikola Grzegrzółka z PSP 1 w Żaganiu i Paulina Józefiak z PSP 3 w Żaganiu.

W grupie klas gimnazjalnych tytuł laureata otrzymała Magdalena Kowalczyk ze Szprotawskiego Domu Kultury. Wyróżniono Paulinę Kasperowicz z PSP 5 w Żaganiu.

5. Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Pałacu Pałac Książęcy w Żaganiu, zorganizowany przez Centrum Kultury.

Opublikowany przez Lubię Żagań na 20 stycznia 2018

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatem została Martyna Białko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im Stefana Banacha w Żaganiu. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Hnatuśko z CK w Żaganiu i Oliwia Rudek z SzDK.

W grupie dorosłych jury przyznało tytuł laureata duetowi Mokka z SzDK. Wyróżnienia otrzymali: Laura Gancarczyk z SzDK i zespół Tulowianki z SzDK.

Piękna kolęda w żagańskim pałacu wprost ze Szprotawski Dom Kultury

Opublikowany przez Lubię Żagań na 20 stycznia 2018

Specjalną nagrodę otrzymał Włodzimierz Czernisz. Znakomity muzyk i kompozytor, który jest autorem muzyki i akompaniatorem żagańskiego zespołu artystycznego Pod Różą. Jest też instruktorem w Szprotawskim Domu Kultury.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

Koncert galowy festiwalu odbył się w sobotę 20 stycznia w Pałacu Książęcym w Żaganiu.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.