W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Nocznickiego w Żaganiu, w środę 7 lutego spotkali się dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli z terenu powiatu żagańskiego ze starszym wizytatorem Wiolettą Markulak, koordynatorem żarskiego zespołu.

Dyrektorów i wizytatorów ugościł w swojej placówce Tomasz Szewczyk, dyrektor PSP 5 wraz z dyrektorem Zbigniewem Białkowskim, szefem Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie. – Nastąpiło dużo zmian, zaś na dyrektorach ciąży ogromna odpowiedzialność – podkreśliła W. Markulak. – To nasze pierwsze spotkanie, ale będą kolejne.

W programie konferencji znalazły się między innymi wystąpienia Anny Dziadkowiak, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz Doroty Stebelskiej, szefowej żagańskiej „siódemki”. Obie mówiły na temat monitorowania realizacji podstaw programowych i narzędzi, jakie stosują w swoich placówkach. Najwięcej pytań i wątpliwości wzbudziło wystąpienie Haliny Szyposz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która omawiała zmiany specjalnych potrzeb edukacyjnych. Dyrektorzy pytali o realizację programu podczas zajęć indywidualnych z dziećmi i o wiele innych aspektów współpracy poradni ze szkołami i przedszkolami.

– To ważna narada, ponieważ dotyczy zmian w oświacie – podsumował Z. Białkowski. – Mam nadzieję, że większość pytań została wyjaśniona.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska

Na konferencję w żagańskiej „piątce” przyjechali dyrektorzy placówek z całego powiatu.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.