W środę 7 lutego odbyło się zgromadzenie wspólników żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dyskutowano między innymi o polityce czynszowej spółki na 2018 rok.

Sytuację finansową spółki przedstawił prezes Piotr Kowalski. Została ona określona jako zadowalająca, w związku z tym zapadła decyzja, aby w 2018 roku nie podnosić czynszów. Pozostaną one na poziomie 2017 roku.

A co z planowaną budową nowego bloku? – Jesteśmy gotowi do budowy od września ubiegłego roku – wyjaśnia P. Kowalski. – Mamy przyznany kredyt, posiadamy wkład własny i dokapitalizowanie ze strony miasta. Są też chętni, którzy chcieliby wynająć mieszkania w nowym bloku. Jedynym problemem jest brak wykonawców. Dotyka on praktycznie wszystkich TBS-ów w Polsce. Po przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca. Zaproponował taką kwotę, że cena 1 metra odtworzeniowego przekraczałby znacznie wskaźnik przeliczeniowy dla województwa lubuskiego. Jednak nie poddajemy się i nadal szukamy rozwiązania tej kwestii.

Przypomnijmy, że żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaczęło działalność w 2000 roku. Zajmuje się budową mieszkań czynszowych pod wynajem oraz zarządzaniem nieruchomościami. Pierwsze 39 mieszkań przy ul. Bema zostało oddanych pod wynajem w sierpniu 2001 r. Obecnie spółka ma w swoich zasobach 205 mieszkań.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Żagańskie TBS

W tym roku czynsze w TBS nie pójdą do góry.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.