– Aby uprzyjemnić dzieciom przerwy wprowadzamy kąciki tematyczne dla klas I-III – mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Nocznickiego. – Na korytarzach będzie ograniczenie prędkości.

Dzieci rozpiera energia, szczególnie po 45 minutach, gdy muszą siedzieć grzecznie i w skupieniu słuchać nauczyciela. – W kącikach, które znajdują się w klasach i na świetlicy będą mogły się wyciszyć i pobawić – zaznacza dyrektor. – Na przykład pokolorować obrazki, czy pograć na x-boksie. Wprowadzamy przerwy tematyczne: jest na przykład przerwa śniadaniowa, spacerowa, czy podwórkowa. Zajęcia ruchowe, czyli mini aerobik prowadzi dla nich Beata Pawlikowska.

Innowacją jest ograniczenie prędkości do 5 kilometrów na godzinę. Takie znaki pojawią się na korytarzach. Będzie też pomiar prędkości i mandaty za jej przekroczenie. Kto zaś będzie się stosował do przepisów, dostanie nagrodę. A dlaczego ograniczenie do 5 km/h? – Bo jest to prędkość spaceru lub marszu – wyjaśnia T. Szewczyk.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek

Dyrektor Tomasz Szewczyk opowiada o nowych zasadach w szkole.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.