Od środy 14 do piątku 16 listopada w hiszpańskiej Almerii odbył się międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W rozgrywkach uczestniczył Tomasz Jakimczuk z Żagania, tenisista zielonogórskiego „Start-u”, podopieczny Jacka Kaczmarka. Tomek – pracownik Urzędu Miasta Żagań w grupie osób grających na wózkach zdobył brązowy medal w klasie 1-2.

W grupie eliminacyjnej zajął pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 3:0 z: Julienem Michausem z Francji, Markiem Bonnarem – Wielkiej Brytanii, Lazaro Rodriguezem z Hiszpanii. W ćwierćfinale pokonał również wynikiem 3:0 Dmitra Lavrova z Rosji, jednak po bardzo emocjonującym pojedynku półfinałowym uległ 1:3 Francuzowi Benoitowi Bessetowi.

– Cieszy nas wzrastająca forma naszego zawodnika, co pozwala mu na zajmowanie coraz wyższego miejsca w rankingu światowym – zaznacza Danuta Tarnawska, prezes zarządu Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start w Zielonej Góorze.

Źródło: Start Zielona Góra