13 stycznia 2019 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dwudziesty siódmy. W tym roku w Żaganiu na rzecz maluchów działać będą dwa sztaby – Sztab “Owsiakówka” Żagań Cesarski Ogród prowadzony przez Małgorzatę Klorek Mamuśkę oraz sztab Centrum Kultury prowadzony przez Pawła Pietrzyka. Jednym z wolontariuszy będzie również burmistrz Andrzej Katarzyniec, który odebrał dzisiaj identyfikator upoważniający do prowadzenia zbiórki oraz oryginalną puszkę WOŚP.

Oba sztaby przygotowały moc atrakcji, aby z podwójną siłą wspomóc potrzebujące maluchy. Pierwszy z nich, “Owsiakówka” Żagań, rozpocznie granie uroczyście o godzinie 18.00 w Sali Kryształowej Pałacu uczczeniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wszystkich poległych żołnierzy będących na misjach poza granicami kraju. Zapraszamy do wspólnego odśpiewania Hymnu oraz obejrzenia występu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Następnie na scenę wkroczy Orkiestra Wojskowa Żagań oraz niespodzianka dla Urszuli przygotowana przez Burmistrza Miasta Żagań Andrzeja Katarzyńca, Małgorzatę Klorek oraz Radę Miasta Żagań. O 18.30 wystąpi Urszula Trio akustycznie. W trakcie koncertu i po jego zakończeniu odbywały się będą licytacje.
O godzinie 19.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przez Sztab ,,Owsiakówka” Żagań oraz finałowy tort dla mieszkańców. O 20.00 zapraszamy na Żagańskie Światełko do Nieba.

Ponadto w holu Sali Kryształowej Pałacu Książęcego:
17.30 – nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzona przez straż pożarną, konkursy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez policję i Urząd Miasta. Sztab zaprasza również na finałową grochówkę.
Bądźcie w tym dniu razem z nami.
Na wolontariuszy czeka Pani Barbara Nosal – Bar Zaradna Gosposia przy placu Wolności 8, który wyjątkowo będzie czynny w niedzielę, a mieszkańcy mogą napić się dobrej kawy, herbaty oraz zjeść pyszne ciasto za wsparcie orkiestry.
Zachęcamy do oglądania wolontariuszy Sztabu ,,Owsiakówka” Żagań w finałowym Sztabie WOŚP w TVN Warszawa.

Drugi sztab rusza z programem o godzinie 14.00, proponując projekcje bajek dla dzieci w sali Inter Pałacu Książęcego. Drugi seans rozpocznie się o godz. 16.00, a na oba obowiązuje rezerwacja telefoniczna –  068 477 64 78, ilość miejsc ograniczona. Scenę sztabu Centrum Kultury znajdziecie na dziedzińcu Pałacu Książęcego w godzinach 14:30 – 18:00. Na scenie odbędzie się pokaz taneczny Sekcji Tańca Centrum Kultury, występ Sekcji Wokalnej, Jazzowego Trio Staniszewski/Serafin/Moliński Trio, zespołu Dobre Piwo (hard rock), zespołu Kufajka rencisty (punk reggae). Nie zabraknie również licytacji WOŚP oraz możliwości zwiedzenia naszego pałacu z przewodnikiem – zapraszamy o godz. 14.00 i 16.00.

Zagrajmy wspólnie w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żaganiu!!!