31 marca 2019 roku na żagańskiej Arenie rozegrano turniej o Puchar Prezesa 417 Future Security, którego współorganizatorem był UKS “Czarni” Żagań.

W turnieju uczestniczyły drużyny UKS Czarni I Żagań, UKS Czarni II Żagań, MLKS Budowlani Lubsko, Delta Sieniawa Żarska, KP Piast Iłowa, KS Sparta Grabik oraz ŁKS Łęknica.

Drużyny grały w dwóch grupach, każdy z każdym, następnie pierwsza i druga drużyna z grupy A oraz pierwsza i druga drużyna z grupy B grały w półfinałach. Drużyny zajmujące w grupie czwarte miejsce grały o 7-8 miejsce, zajmujące 3 miejsce w grupie, grały o 5-6 miejsce.

W półfinałach grały drużyny Sparta Grabik i ŁKS Łęknica. Wygrała drużyna z Łęknicy (1:2) oraz Czarni II Żagań z Budowlani Lubsko wygrali Czarni (5:0). 7 miejsce w turnieju zajęła Delta Sieniawa Żarska. Mecz o 5 i 6 miejsce rozegrały drużyny Czarni I Żagań vs Piast Iłowa. Zakończył się on wygraną Czarnych i zajęciem przez drużynę 5 miejsca. Piast zajął 6 miejsce. Mecz o 3-4 miejsce rozegrały drużyny KS Sparta Grabik vs MLKS Budowlani Lubsko. Wygrała Sparta (4:0) zajmując 3 miejsce. Finał rozegrały pomiędzy sobą drużyny Czarni II Żagań i ŁKS Łęknica. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie remisem 2:2, po serii rzutów karnych wygraną 2:3 dla ŁKS Łęknica.

Drużyna z Łęknicy zdobyła puchar Prezesa 417 Future Security. Wszystkie drużyny otrzymały puchar i dyplom, a zawodnicy pamiątkowe medale, które wręczył przedstawiciel firmy 417 Future Security pan Grzegorz Laskowski. Czarni I Żagań dziękując za ufundowane stroje i zorganizowanie turnieju wręczyli prezesowi koszulkę z logo firmy i logo UKS Czarni Żagań oraz pamiątkowy medal. Najlepszym strzelcem został Szymon Szymański z ŁKS Łęknica, a najlepszym zawodnikiem turnieju Bartosz Wnęk z UKS Czarni II Żagań.

Materiał nadesłany.