W dniach 17-19 maja w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Start w Wiśle odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.  Tomasz Jakimczuk w klasie 1-2  w grze singlowej został wicemistrzem Polski. W grze deblowej wspólnie z Rafałem Czuperem zawodnicy wywalczyli brązowy medal.

Przypominamy, że pracujący w żagańskim magistracie Tomasz Jakimczuk ma już na swoim koncie tytuł wicemistrza kraju (2018 roku), Mistrza Polski (2017) oraz szereg medali ze spotkań międzynarodowych, zarówno w kwalifikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Tomasz Jakimczuk jest również brązowym medalistą mistrzostw świata drużynowo oraz mistrzostw Europy drużynowo.

Zapytany o najbliższe plany Tomek zapowiada swój udział w turnieju we Władysławowie (28 maja – 2 czerwca) oraz w Mistrzostwach Europy w Szwecji (15-22 września). Do kwietnia 2020 trwają kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, w których nasz kolega bierze udział. Wszystko po to, aby awansować z zajmowanej obecnie 16 pozycji w rankingu międzynarodowym i móc reprezentować Polskę na najbliższej olimpiadzie.

Profil Tomasza Jakimczuka