19 czerwca dla 1920-stu uczniów żagańskich szkół podstawowych zakończyło rok szkolny 2018/2019. Odbierając dzisiaj świadectwa, pożegnali kolegów z ław szkolnych i rozpoczęli wakacje. Absolwenci klas ósmych rozstali się ze szkołami i swoimi nauczycielami na zawsze, oddając sztandary szkół młodszym kolegom. Jak podkreślała młodzież, rozpoczął się dla nich nowy krok na drodze ku dorosłości. Nadszedł czas podsumowań, podziękowań oraz wyróżnień, szczególnie że osiągnięte w tym roku wyniki egzaminów klas ósmych naszych uczniów okazały się wyższe od średniej na poziomie powiatu i województwa.

W każdej ze szkół podsumowano rok pracy uroczyście, nagradzając najlepszych, dziękując równocześnie pedagogom i rodzicom, którzy przez minione miesiące współtworzyli sukcesy dzieci. W PSP 4 burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował społeczności za zaangażowanie w projekt podwórka Nivea, które już niebawem powstanie na terenie szkoły. Dyrektor Piotr Pałac prosił dzieci o szczególną ostrożność i bezpieczne zachowania w trakcie wypoczynku, aby wszyscy, w tym samym składzie, mogli spotkać się na apelu rozpoczynającym kolejny rok nauki. Zastępca burmistrza Sebastian Kulesza, przemawiając do społeczności szkolnej PSP 3, pogratulował osiągniętych wyników oraz zakończenia szkoły w trybie, w jakim kończyli szkołę rodzice absolwentów. Pierwsze ósme klasy po latach opuszczają mury szkół podstawowych.

Wczoraj mury szkolne opuścili ostatni gimnazjaliści. Absolwenci ostatniego rocznika klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu odznaczeni zostali Odznaką Wzorowego Ucznia, które wręczył burmistrz Andrzej Katarzyniec i przewodniczący rady Adam Matwijów wspólnie z dyrektorką placówki, Dorotą Stebelską.

Wszystkim rozpoczynającym dzisiaj wakacje życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. Cieszcie się słońcem, korzystajcie z wolnych chwil i nowych doświadczeń, wracajcie do szkół w komplecie pełni energii do przyszłych wyzwań. Niech każdy z nadchodzących dni będzie dla Was wyjątkowy, spotkani ludzie serdeczni, a pomysły wyłącznie dobre.