22 czerwca rozpoczęliśmy w Żaganiu “Wakacje z Maszkaronem”. Na podzamczu odbyło się 25. Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską. W nadchodzący weekend zainaugurujemy Strefę Chillu, która tradycyjnie zagości na dziedzińcu Pałacu Książęcego. Do wspólnego odpoczynku na leżakach przy dźwiękach muzyki i (wyjątkowo na otwarciu) ognia zapraszamy w piątek od godziny 19.00. W niedzielę na podzamczu będzie kolorowo za sprawą baniek i magicznego proszku. Najpierw najmłodsi będą mogli wziąć udział w Festiwalu Kolorowych Baniek Mydlanych (15.00-17.30), a następnie w Festiwalu Kolorów (17.30-20.00).

Szczegółowy plan imprez przygotowanych dla mieszkańców w lipcu i sierpniu publikujemy poniżej w formie kalendarium. Jest ono dostępne również w Internecie. Szereg wydarzeń zanotowano w nim hasłowo. Szczegóły można odnaleźć w programach każdej z miejskich instytucji. Zapraszamy do udziałów w wycieczkach, warsztatach i koncertach. Niech te wakacje okażą się ciekawe, odkrywcze, zabawne i przede wszystkim bezpieczne.

W tym roku zachęcamy do poznawania Żagania. W każdy piątek mogą Państwo bezpłatnie zwiedzić Bibliotekę poaugustiańską. W co drugą sobotę o godz. 12.00 przewodnik oprowadzi chętnych po Muzeum Obozów Jenieckich. Do tego przygotowaliśmy 7 wycieczek po mieście. W ich trakcie przewodnik opowie o tajemnicach miasta, przemierzając Żagań szlakiem filmowym, Czterech Pancernych, pokazując Pałac Książęcy.

Każda z instytucji przygotowała tradycyjnie ofertę dla najmłodszych – warsztaty Centrum Kultury, Wakacyjne hece z Tuwimem w bibliotece, zajęcia sportowe na Arenie, wycieczki po muzeum, weekendowe Zaparkuj na kocyku oraz projekcje filmowe. Warto w te wakacje wsłuchać się w Muzykę w Raju, obserwować niebo w trakcie nocy perseid (12 sierpnia),  spróbować smaków świata na Żagańskim Zlocie Food Trucków, poćwiczyć bezpłatnie jogę i aerobik, skorzystać codziennie z bezpłatnej bieżni czy nurkować na Arenie.

W wakacje zaprasza również “Kaktusiarnia” Pana Zdzisława Kondratowicza (czynna codziennie w godzinach od 8.00-19.00) oraz Orliki – przy PSP 2 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00. W soboty i niedziele w godzinach 14.00-18.00. Orlik przy PSP 3 czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-21.00.