W niedzielę 14 lipca 2019 roku zaprosiliśmy Państwa na pierwszy z cyklu czterech wakacyjnych spacerów turystycznych po Żaganiu. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są przewodnicy – Halina Dobrakowska oraz Mariusz Wieczerzyński. Ich śladem podążyli turyści, którzy w niedzielę o godzinie 11.00 przybyli na nasz dworzec kolejowy. W pierwszym “Odkrywaniu Żagania” uczestniczyło ok. 60 osób, zaś najwytrwalszych, którzy pozostali do końca, było około czterdziestu pięciu. Ci dotarli aż do Pałacu Książęcego.

Spotkanie rozpoczęło się na peronie 3 dworca kolejowego, co dało pretekst do przypomnienia historii żagańskiego kolejnictwa, sięgającej roku 1845. Największe wrażenie na zebranych zrobiła historia transkontynentalnego “Pociągu Bałkańskiego” oraz ekspresowego “Latającego Ślązaka”. Następnie uczestnicy spaceru udali się do parku górnego. Dzieci wzięły udział w specjalnie przygotowanej grze terenowej, polegającej na poszukiwaniu w terenie miejsc ze starych kart pocztowych.

Na kolejne wakacyjne “Odkrywanie Żagania”, czyli spacery turystyczno-krajoznawcze z przewodnikiem, zapraszamy 28 lipca o godz. 11.00 (spacer szlakiem miejskich murów obronnych – spotkanie na placu gen. Maczka), 10 sierpnia o godz. 16.00 (spacer filmowy – zbiórka pod pomnikiem Keplera), 31 sierpnia o godz. 16.00 (spacer niespodzianka, zbiórka przed Pałacem Książęcym).

 

Fotograficznym kronikarzem wycieczki był Pan Wojciech Kasprzyk. Zapraszamy do galerii zdjęć Jego autorstwa: