W sobotni wieczór 23 listopada w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbył się uroczysty otwarty mityng AA, połączony z „Bezalkoholowym Balem Andrzejkowym”. Na uroczystość przybyli przedstawiciele środowisk abstynenckich, głównie z terenu województwa lubuskiego, ale nie tylko. Z przyjemnością gościliśmy również uczestników z innych rejonów Polski. W sumie na zaproszenie władz miasta i Żagańskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów „Promyk” na miting do Żagania przybyli przedstawiciele ponad 20 miast. Spotkanie poprzedziła msza św. w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Żaganiu.

W tym roku na bezalkoholową imprezę przybyło ponad 300 osób. Wśród zaproszonych  gości znaleźli się również  przedstawiciele władz miasta oraz lokalnych instytucji wsparcia. Podczas spotkania nie zabrakło wzruszających wypowiedzi uczestników,  którzy spontanicznie i szczerze dzielili się swoimi przeżyciami oraz trudnymi doświadczeniami na drodze do własnej trzeźwości. Wszyscy podkreślali ogromne znaczenie bycia częścią wspólnoty oraz potrzebę obecności życzliwych ludzi wokół siebie. Słowa szczerego uznania do zgromadzonych uczestników skierował również Zastępca Burmistrza Miasta Żagań Sebastian Kulesza, deklarując swoje wsparcie i życząc dużo wytrwałości i siły w zmaganiach z chorobą w codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników i sprawią, że ta trudna droga do trzeźwości stanie się łatwiejsza, a każdy następny dzień będzie kolejnym dniem nowego, lepszego życia.