Burmistrz Andrzej Katarzyniec spotkał się dzisiaj z Mistrzynią Europy, która na zawodach na Litwie zdobyła złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc. Naszym gościem była Paulina Lechowicz, reprezentująca UKS Nike w Żaganiu. Zawodniczka zdobyła europejskie złoto, pobijając swój świeżo ustanowiony rekord Polski. Startując w trójboju siłowym zaprezentowała swoje umiejętności w trzech dyscyplinach – w wyciskaniu sztangi leżąc podniosła rekordowy ciężar 105 kg, w przysiadzie ze sztangą 152.5 kg (przy rekordzie życiowym 157.5 kg), w martwym ciągu 175 kg. Dzięki tym wynikom w klasyfikacji ogólnej trójboju siłowego juniorów uplasowała się na 5 miejscu. Jak sama żartuje, przygodę ze sztangą rozpoczęła w wieku 6 lat, kiedy to po raz pierwszy zmierzyła się z 20-kilogramowym ciężarem, podnosząc go kilkukrotnie. Profesjonalne starty w trójboju siłowym rozpoczęła w wieku 17 lat. Wcześniej trenowała piłkę ręczną oraz rzut oszczepem, odnoszą sukcesy w każdej z podjętych dyscyplin. Zamiłowanie do sportów siłowych rozbudził w Paulinie nasz utytułowany mistrz – Edmund Lechowicz. Jak przyznał w trakcie spotkania, do dzisiaj przekazuje córce uwagi dotyczące ćwiczeń, mimo iż reprezentuje już ona poziom mistrzowski. Nasza zawodniczka mieszka na stałe w Świnoujściu, gdzie uczy się i pracuje.

Paulina Lechowicz licznymi zwycięskimi startami w zawodach ogólnopolskich wywalczyła sobie powołanie do kadry narodowej i udział w grudniowych Mistrzostwach Europy. Odniesiony tam sukces pozwoli naszej zawodniczce osiągnąć kolejny cel, którym jest udział w Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi w Czechach. Będzie tam reprezentowała Żagań i całą Polskę. Trzymamy kciuki i życzymy wielu kolejnych sukcesów!