20 stycznia 2020 roku odbyła się Gospodarcza Inauguracja Roku 2020, spotkanie zorganizowane przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, której głównym tematem była rozmowa o lubuskich innowacjach oraz możliwościach pozyskiwania środków publicznych na podejmowanie nowatorskich inwestycji przez lubuskich przedsiębiorców.

Wśród zaproszonych do Międzyrzecza gości znaleźli się Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski, Piotr Sroczyński, Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Krzysztof Kielec, Prezes Zarządu KSSSE S.A., senator Wadim Tyszkiewicz, poseł Marek Ast, samorządowcy z całego województwa, wśród których nie zabrakło przedstawiciela Żagania, burmistrza Andrzeja Katarzyńca.

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w marcu rozpocznie drugą edycję programu „Lubuskie Bony Szkoleniowe”. W ubiegłym roku udało się dzięki nim przeszkolić 2000 pracowników z ponad 800 firm. W tym roku do rozdania na ten cel jest kolejne 10 mln zł. Będą też bony na innowacyjność. Po zakończonych prelekcjach wszyscy zaproszeni goście mieli okazje wymienić się doświadczeniami oraz wnioskami z wysłuchanych debat.