W odpowiedzi na informacje o chorobie małej Mii oraz drogim leku ratującym życie dziecka, wiele żagańskich jednostek i instytucji postanowiło wesprzeć zbiórkę pieniędzy. 6-miesięczna dziewczynka zmaga się z chorobą SMA typu pierwszego i żeby żyć, potrzebuje najdroższego leku świata. Zbiórkę prowadzi Fundacja Siępomaga.  Już ponad 8 tysięcy osób wsparło walkę o zdrowie dziewczynki, jednak to ciągle za mało, aby zakupić potrzebny lek. Zachęcamy do udziału w akcjach przygotowanych przez naszą społeczność i pomoc Mii.

Żagańscy biegacze postanowili zorganizować “Bieg dla Księżniczki Mii”, który 23 lutego odbędzie się na terenie parku pałacowego. Przygotowano trzy trasy dla trzech grup biegaczy. Aby stanąć na starcie należy przekazać datek na leczenie Mii (wpisowe wyniesie 10 złotych dla dzieci i 30 złotych dla osoby dorosłej). W tym dniu odbędzie się również spacer nordic walking. Podczas wydarzenia będzie można uzupełnić spalone kalorie pysznym ciastem. Dochód ze sprzedaży słodkości również przekazany zostanie na pomoc dziewczynce.

Wydarzenie na www.facebook.com

Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu zaprasza na kiermasz książki, z którego cały dochód przeznaczony będzie na maleńką kruszynkę Mię Kurtuldu. Kiermasz prowadzony będzie do połowy marca. Można również przynosić książki, aby wesprzeć kiermasz.

22 lutego 2020 roku odbędzie się Maraton dla Mii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu. Wystarczy wybrać jedną z zaproponowanych form aktywności, wpłacić 20 złotych i równie aktywnie wesprzeć zbiórkę. Organizatorzy przygotowali również kiermasz rzeczy używanych.

Kolejną placówką wspierającą zbiórkę jest Przedszkole Niepubliczne “Chatka Puchatka”, które w dniach 21-22 lutego zamierza zorganizować sprzedaż ciast na rzecz chorej dziewczynki.