8 lipca 2020 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec spotkał się z p.o. dyrektora PSP 5 Wiolettą Sosnowską na terenie placówki, aby obejrzeć postęp prowadzonych prac remontowych. Od nowego roku szkolnego oddziały przedszkolne przeniesione zostaną z najwyższej kondygnacji budynku na parter. W związku z tym remontowane są toalety. Sanitariaty zostaną dostosowane do potrzeb dzieci. Dobiegają również końca przenosiny sal przedszkolnych – meble i zabawki są już w nowych klasach. Przeprowadzka wynika z przepisów obwiązujących w zakresie organizacji przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które określają odległość usytuowania pomieszczeń od wyjścia. Myśląc perspektywicznie przygotowano więcej sal, niż obecnie jest wykorzystywanych przez grupy przedszkolne.  Daje to możliwość utworzenia w przyszłości dodatkowego oddziału przedszkolnego w “Piątce”. Ze względów bezpieczeństwa oddzielono również oddział przedszkolny od reszty szkoły.

W trakcie spotkania burmistrz Andrzej Katarzyniec obejrzał również plac zabaw, który był remontowany, aby dzieci mogły z niego korzystać bezpiecznie. Uzupełniona została wytarta nawierzchnia. W najbliższym czasie planowana jest jednak wymiana całości, ponieważ dotychczasowa masa nie była nigdy uzupełniana i jest już zużyta. Burmistrz zadeklarował przekazanie środków na tel cel. Podobna deklaracja padła w związku z potrzebą budowy instalacji oddymiania na klatce schodowej w budynku. Wykonanie tej instalacji zaleca Straż Pożarna. Do momentu wykonania zadania nie ma możliwości wykorzystania części sal znajdujących się na ostatniej kondygnacji budynku. Środki takie zostaną zabezpieczone w budżecie szkoły w przyszłym roku.

Na zakończenie burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z naczelnikiem oświaty Mariuszem Krugłym odwiedził gabinet biologiczny w PSP 5. Dzięki opiece pani Alicji Stąpel szkoła wzbogaciła się o rodzinę straszyków australijskich. Dzieci na przykładzie tych małych roślinożernych owadów obserwują rozwój gatunku, dowiadują się, jak wygląda wylinka, oswajając się ze światem owadów. W tej chwili straszyków jest tak dużo, że opiekunka chętnie odda kilka innym miejskim placówkom. Owady powędrują w ręce nowych właścicieli wraz z informacjami na temat prawidłowej ich pielęgnacji. Gratulujemy pani Alicji zaangażowania i pasji.