W sobotę 1 sierpnia 2020 r. żagańskie Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo po raz drugi zorganizowało imprezę rekreacyjno-sportową pod hasłem „Power Rower w Żaganiu”. Inicjatywa Stowarzyszenia Ogniwa cieszyła się również w tym roku dużym zainteresowaniem mieszkańców Żagania oraz sympatyków turystyki rowerowej z innych lubuskich miejscowości.

Impreza odbyła się na terenie Muzeum Obozów Jenieckich i miała charakter otwarty, skierowana była do cyklistów (i nie tylko!) w wieku od 2 do 100+ lat. Każdy mógł odnaleźć odpowiednią dla niego formę aktywności: wycieczkę rowerową, cross po duktach leśnych, jazdę na regularność, czy konkursy sprawnościowe. Było radośnie i kolorowo, a pogoda dopisała. O rozkosze podniebienia zadbali członkowie Ogniwa oraz darczyńcy, w tym Zakład Produkcyjno-Handlowy „PTYŚ” i Paweł Giza „iGizmo”.

Wydarzenie wspierał żagański magistrat, a Burmistrz Andrzej Katarzyniec wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Adamem Matwijów oraz Radą Miasta byli głównymi patronami imprezy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z napisem „Power Rower w Żaganiu”, jak i również nagrody za udział w konkursach w formie sprzętu turystycznego i sportowego.

Reasumując działanie żagańskiego Stowarzyszenia Ogniwo cieszyło się dużą frekwencją i było radosnym świętem cyklistów oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Impreza przebiegała z poszanowaniem zasad i obostrzeń związanych z COVID-19.

Następne wydarzenie tego formatu za rok. Już dziś zapraszamy.

Honorowy patronat obchodów Power Rower w Żaganiu objęli: Burmistrz Miasta Żagania Andrzej Katarzyniec oraz Starosta Powiatu Żagańskiego Henryk Janowicz, a także Dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu Marek Łazarz.

Nasi partnerzy to m. in. instytucje miejskie (MPOiRD oraz ŻWiK), a także przedsiębiorcy: PHU Adam Sp. z o. o., Centrum Rowerowe Giant Żary, Zakład Produkcyjno-Usługowy „Eldrew” oraz Wektor Sp. z o.o..

Szczególne podziękowania dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Ogniwo za wsparcie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Materiał nadesłany przez: Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo