Ubiegły weekend w Żaganiu obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Sporą dawkę emocji dostarczył sobotni ligowy mecz Miejskiego Klubu Sportowego Moczynianka z Granicą Żarki Wielkie. Mecz rozegrany został na żagańskiej Arenie i zakończył się zwycięstwem MKS Moczynianka 7:5.

Znaczną frekwencją cieszyło się sobotnie nocne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich z przewodnikiem, w którym uczestniczyło ok. 60 osób. Tego typu wydarzenia są doskonałą okazją do poznania lokalnej historii. Zwiedzanie było bezpłatne i obejmowało ekspozycję muzealną znajdującą się w głównym budynku, replikę baraku jenieckiego oraz tereny poobozowe. Uczestnicy mogli zobaczyć model amerykańskiego bombowca B-17G (oddany niedawno w depozyt muzeum). Warto nadmienić, że maszyna 8. Armii Powietrznej USA po zestrzeleniu w czerwcu 1944 roku wpadła do Jeziora Stolsko k. Szczecina, a czterech członków załogi samolotu trafiło do żagańskiego Stalagu Luft 3.

Kolejna okazja bezpłatnego zwiedzania Muzeum nadarzy się w sobotę 22 sierpnia 2020 r. o godz. 15.00.

W niedzielny poranek na teren Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu zajechał Kulturalny Tabor Żagańskiego Pałacu Kultury. Mieszkańcy mieli okazję skorzystać z Czytelni na walizkach, fotobudki, nauki cygańskiego tańca czy gry na instrumentach. Chętni mogli spróbować swoich sił w zawodach sportowych, konkursie na najlepszy fotoreportaż oraz warsztatach plastycznych. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również Wizyta u Zielarki, dzięki której można było poznać tajemnicę ziół. Następnym przystankiem Kulturalnego Taboru będzie Placu Klasztorny, gdzie w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, odbędzie się Festyn Parafialny.

Po południu na dzieci, młodzież i dorosłych czekały aż dwa wydarzenia: Festiwal Baniek Mydlanych oraz Kolor Fest  – Dzień Kolorów Holi. Festiwal Baniek spotkał się z wielkim entuzjazmem ze strony najmłodszych, tym bardziej, że towarzyszyły mu dodatkowe atrakcje, np. dmuchańce. Kolor Fest, jak co roku, zgromadził liczne grono śmiałków, którzy nie bali się przeżyć eksplozji kolorów na własnej skórze. Dzięki barwionym w 12 odcieniach proszkom każdy mógł poczuć się beztrosko niczym dziecko, obrzucając się od góry do dołu wachlarzem barw.