Trzeci już raz na zaproszenie proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny biegacze z całego regionu wzięli udział w Biegu do Bożego Grobu. W tym roku na starcie pojawiło się 167 zawodników, z których najlepszy okazał się   Aleksander Wostal z czasem 14:06. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Kusiakiewicz z czasem 15:17, a na trzeciej Tomasz Wiśniewski z czasem 15:34. Wśród Pań zwyciężczynią została Natalia Goździejewska z czasem 18:04, na drugim miejscu uplasowała się Marta Rudak z czasem 18:46, a na trzeciej pozycji Ewelina Michnowicz z czasem 18:52.

W tym roku klasyfikowano zawodników w 11 kategoriach wiekowych (5 kobiecych i 6 męskich). Ranking zwycięzców przedstawia się następująco:

  1. K-13 (I miejsce Marta Duszyńska <25:20>, II miejsce Dominika Miętek <27:03> III miejsce Jagoda Krzyżan < 29:57)
  2. K-18 (I miejsce Maja Kowalska <22:06>, II miejsce Julita Lewicka <22:18> III miejsce Małgorzata Matuszek < 22:37)
  3. K-30 (I miejsce Joanna Saniuk <19:54>, II miejsce Anna Wypasek <20:17> III miejsce Ewelina Piotrowska < 20:19)
  4. K-40 (I miejsce Roksana Kania <21:31>, II miejsce Kinga Drewicz <21:48> III miejsce Katarzyna Mazur < 22:22)
  5. K-50+ (I miejsce Wanda Gwiazda <23:18>, II miejsce Renata Gonciarz <23:53> III miejsce Ewa Fiszer < 24:13)
  6. M-13 (I miejsce Tomasz Kasprzyk <18:40>, II miejsce Szymon Krasoń <19:19> III miejsce Dawid Delost < 20:38)
  7. M-18 (I miejsce Cyprian Tatarewicz <16:30>, II miejsce Artur Żarnotal <16:42> III miejsce Kacper Michalczenia < 17:04)
  8. M-30 (I miejsce Marcin Piotrowski <16:00>, II miejsce Piotr Śleboda <16:53> III miejsce Jarosław Walków < 16:59)
  9. M-40 (I miejsce Sławomir Banaszek <16:57>, II miejsce Szczepan Kogut <18:13> III miejsce Mirosław Kowalski < 18:25)
  10. M-50 (I miejsce Krzysztof Tatarewicz <16:55>, II miejsce Marek Zboralski <17:15> III miejsce Artur Miemczyk < 18:00)
  11. M-60+ (I miejsce Jerzy Warszawski <20:10>, II miejsce Leszek Krasowski <21:17> III miejsce Roman Fita < 23:05)

Organizatorzy III Biegu do Bożego Grobu gorąco zachęcali do udziału w wydarzeniu całe rodziny i właśnie z myślą o nich wprowadzono klasyfikację w kategorii Rodzina. W tym roku wystartowało aż 14 rodzin, a pierwsze 3 miejsca zajęli:

  1. I Miejsce – Rodzina TEAM KOWALSCY z łącznym czasem trzech najszybszych zawodników 1:02:40
  2. II Miejsce – Rodzina MAZUR-ROGOWSKI z łącznym czasem trzech najszybszych zawodników 1:04:40
  3. III Miejsce – Rodzina FISZER z łącznym czasem trzech najszybszych zawodników 1:06:57

Ponadto w tym roku po raz pierwszy klasyfikowano zawodników w kategorii Osoby Niepełnosprawne. W biegu wzięły udział dwie takie osoby, które uzyskały następujące wyniki:

  1. I miejsce – Roman Fita z czasem 23:05
  2. II miejsce – Marcin Biernacki z czasem 23:57

Wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom gratulujemy.

Pełne wyniki na stronie: https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2020/2903-iii-bieg-do-bozego-grobu.html

Biegacze wystartowali o godzinie 14:44. Dystans biegu wynosił 4444 m. Trasa wytyczona została ulicami lewobrzeżnej części miasta, o nawierzchni asfaltowej (75%) oraz z kostki betonowej (25%).

Foto: Gość Zielonogrósko-Gorzowski