Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w konkursie fotograficznym “Żagań moje miasto”. Zachęcamy Państwa do wyjścia w plener i utrwalenia na fotografii naszej małej ojczyzny. Utrwalcie Żagań takim, jakim go lubicie, jakim chcielibyście pokazać go znajomym i turystom. Czekamy na zdjęcia Waszych ulubionych miejsc lub zabytków – wszystkiego, co warto wypromować.

Od 1 do 16 października należy przesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Prace muszą być wykonane w kolorze, przedstawiać wyłącznie poziomą kompozycję i być dobrej jakości. Czekamy zatem na pliki o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi i wielkości nie mniejszej niż 3 MB. Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, potwierdzającym zgodę na publikację materiału, należy wysłać na adres rzecznik@um.zagan.pl.

Spośród wszystkich zdjęć Komisja Konkursowa wybierze maksymalnie 24, które poddane zostaną następnie Państwa ocenie. Będzie to drugi etap naszego konkursu. Na profilu miejskim “Lubię Żagań” można będzie wówczas “lajkować” najciekawsze prace, decydując w ten sposób o wyborze 12 najciekawszych, z których stworzony zostanie kalendarz. Głosowanie odbędzie się w dniach od 20 do 25 października 2020 roku. Ostateczne rozstrzygniecie konkursu nastąpi 26 października – zarówno na naszej stronie, jak i na “Lubię Żagań”. Dla wszystkich dwunastu autorów zwycięskich prac przygotujemy upominki oraz kalendarze miejskie.

Pełen regulamin konkursu fotograficznego, zawierający parametry techniczne zdjęcia oraz przebieg konkursu publikujemy poniżej. Załącznikiem do regulaminu jest również formularz zgłoszeniowy, którego podpisany skan lub zdjęcie należy przesłać wraz z fotografiami.

Zachęcamy Państwa do fotografowania Żagania i współtworzenia miejskiego kalendarza. Na zdjęciu ilustrującym ten materiał widać, jak różnorodne bywały nasze wydawnictwa. W tym roku mamy szansę wspólnie stworzyć kalendarz na rok 2021.

Zarządzenie nr 272/2020

Regulamin konkursu fotograficznego “Żagań moje miasto”

Formularz zgłoszenia

Klauzula informacyjna