Mundurowy Żagań

Burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprasza wszystkie dzieci na Mundurowy Dzień Dziecka na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury. 6 czerwca w godzinach od 12:00 do 17:00 spotkajmy się w specjalnie dla dzieci przygotowanym parku rozrywki. Na dużych i małych czekać będzie moc atrakcji, takich jak pokazy sprzętu i umiejętności służb mundurowych, gry i zabawy edukacyjne, konkursy. Dzieci, które odwiedzą tego dnia Pałac, mogą liczyć na pokaz sprzętu i umiejętności służb mundurowych (wojska, policji, straży pożarnej i  żandarmerii, straży miejskiej, służb kolejowy, nadleśnictwa oraz WOPR-u).

Zapraszamy najmłodszych żaganian na manewry z Czarną Dywizją, na tor przeszkód, do udziału w grach, zabawach i konkursach, na ściankę  wspinaczkową, na dmuchańce, do zabawy w miasteczku ruchu drogowego oraz na spektakl teatralny w plenerze pod tytułem “Mama bohatera”. Ponadto nagrodzimy zwycięzców miejskiego konkursu plastycznego “Zaprojektuj swoje podwórko”.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny, a obecność dzieci obowiązkowa. Zabierzcie ze sobą uśmiech i zapas energii. Do zobaczenia na podzamczu!