Punkt informacyjny PGNiG

20 grudnia 2019 roku PGNiG Obrót Detaliczny oraz Gmina Żagań o statusie miejskim podpisały porozumienie o współpracy, które ma ułatwić mieszkańcom wymianę tradycyjnych palenisk, opalanych paliwem stałym, na nowoczesne systemy ogrzewania zasilane ekologicznym paliwem, jakim jest gaz ziemny.

W ramach porozumienia z PGNiG Obrót Detaliczny w Urzędzie Gminy został uruchomiony Punkt Informacyjny. Będzie można w nim uzyskać informacje na temat m.in. możliwości rozpoczęcia korzystania z gazu, procesu przyłączenia do sieci, zasad rozliczania i dokonywania odczytów gazomierza, cen gazu, zawarcia umowy kompleksowej na sprzedaż gazu  oraz nowych ofert. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej www.pgnig.pl

Od 31 sierpnia 2021 roku dyżury przedstawiciela PGNiG w Punkcie Informacyjnym odbywać się będą w każdy roboczy wtorek, w budynku Galerii City Market Żagań, Punkt Przesiadkowy, przy ul. Ks. Żaganny 19, w godzinach od 9:00 do 13:00.

W razie pytań klientów o proces przyłączeniowy do sieci gazowej, fotowoltaiki dla firm oraz gospodarstw domowych uruchomiono kontakt telefoniczny 885 864 593 (w dni robocze od godziny 8:00 do 15:00).