Podsumowanie minionego Kosmicznego Jarmarku św. Michała chcielibyśmy ubrać w podziękowania. Burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował dziś osobiście dyrektor Annie Mrowińskiej i pracownikom Żagańskiego Pałacu Kultury, którzy zadbali o wyjątkową oprawę tegorocznego święta miasta. Przygotowanie tak ogromnej i różnorodnej imprezy wymagało nie lada wysiłku i zaangażowania. Oba elementy sprawiły, że bawiliśmy się bezpiecznie i na najwyższym poziomie. O czystość w trakcie imprezy zadbały MPOiRD oraz OPS, o bezpieczeństwo Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna i WOPR – ogromne podziękowania za Waszą służbę. Dzięki Wam trzy dni upłynęły w Żaganiu pod znakiem spokoju i porządku.

Równie wielkie podziękowania należą się sponsorom Kosmicznego Jarmarku. Sponsorami strategicznymi byli: rodzinna firma Galasiak (w której skład wchodzą: Centrum Spawalniczo-Budowlane przy ul. Waryńskiego, Jeta – Salon Łazienek przy ul. Browarnianej, Skup i przerób Surowców Wtórnych przy ul. Spółdzielczej, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Monstal), Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych Sp. z o.o. Pozostali sponsorzy: TANDEM Sp. z o.o., Zakład Wielobranżowy “Galwanizernia” Sp. z o.o., Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., Dringenberg Polska Sp. z o.o., Centrum Stolarskie s.c. (Majster), Unilink Grupa Płaziak, Gmina Iłowa, ELPOL-INOX s.c., PKM Zachód Sp. z o.o., EKO-POL PKN, PHU KOLOR Mirosław Mazur. Bez Was Jarmark nie byłby Kosmiczny!

Burmistrz Andrzej Katarzyniec ogromne podziękowania kieruje w stronę dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej generała dyw. Piotra Trytka za współorganizację wydarzenia i udział w miejskich uroczystościach żołnierzy oraz dowódców Garnizonu Żagań. Czarnej Dywizji należą się podziękowania za stworzenie na scenie i wokół Pałacu Książęcego atmosfery wojskowego pikniku, co doskonale podkreśliło charakter Pancernej Stolicy Polski.

Dziękujemy stowarzyszeniom i instytucjom, które zadbały o bogatą ofertę “pozasceniczną” Jarmarku: Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Żaganiu za organizację Święta Chleba, raz jeszcze naszemu Mistrzowi Tomaszowi Jakimczukowi brązowego medalu i reprezentowanie Żagania w Tokio(!), spółce Arena za przeprowadzone turnieje piłki ręcznej i siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Żagań oraz turniej tenisa stołowego, pani Halinie Gacek za oprowadzenie turystów po Bibliotece Poaugustiańskiej, Bractwu Kurkowemu Miasta Wrocław za salut armatni, żagańskiemu Kołu nr 1 Polskiego Związku Wędkarskiego za organizację zawodów wędkarskich, STW “Szron-Czerna” za możliwość zmierzenia się w zawodach kajakarskich, Planetarium Wenus za nocne obserwacje nieba oraz stoisko edukacyjne, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy za III Bieg na Wieżę z Książką, Stowarzyszeniu Klub Pancernych za odsłonięcie ciekawej wystawy w 55. rocznicę premiery serialu “Czterej Pancerni i pies”, sekcji astronomicznej ŻPK za przygotowane stoisko, chórowi OCTAVA za dwa wyjątkowe występy plenerowe, Centrum Informacji Turystycznej za możliwość zwiedzenia Pałacu Książęcego, wszystkim artystom za wspaniałe występy, a proboszczowi parafii pw. WNMP księdzu Władysławowi Tasiorowi za duchową oprawę Święta Chleba i mszę za mieszkańców Żagania. Wszystkim uczestnikom korowodu dziękujemy za udział w przemarszu i pomysłowe przebrania. Szczególnie aktywne i pomysłowe okazały się szkoły. Doskonale zaprezentowały się również żagańskie kluby sportowe, dumnie zamykając kolorowy pochód. Dziękujemy przyjaciołom z Teltow za udział w naszych uroczystościach oraz Halinie Dobrakowskiej za opiekę nad delegacją w trakcie pobytu w Żaganiu.

Wszystkim artystom dziękujemy za wspaniałe występy, wspomnienia i emocje, jakie towarzyszyły nam w trakcie trzech jarmarkowych wieczorów. Państwa uśmiechy świadczą o tym, że było widowiskowo. Świadczą o tym m.in. przepiękne zdjęcia niezastąpionego Pana Jana Mazura, obecnego w każdym z miejsc miejskiej imprezy.