10 września ulicami Żagania przeszedł barwny korowód. Uczniowie żagańskich szkół zaprezentowali się w jego trakcie w kosmicznych kreacjach, biorąc w ten sposób udział w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Andrzeja Katarzyńca pod nazwą “Lot w kosmos”.

16 września zebrała się Komisja Konkursowa, która oceniła pomysłowość zaprezentowanych strojów oraz ich zgodność z kosmicznym charakterem imprezy. W trakcie posiedzenia wyłoniono zwycięzców tegorocznej zabawy.

Pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, która zadbała zarówno o kosmiczne rekwizyty, jak i o różnorodne przebrania uczniów oraz kadry pedagogicznej. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, “widoczna” dzięki błękitnym i gwieździstym kreacjom uczniów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 – prowadzonej przez astronautę w rakiecie i prezentującej planety układu słonecznego.

Serdecznie gratulujemy pomysłów, dziękując za wspólną zabawę. Nagrody dla najlepszych wręczone zostaną 7 października w trakcie ceremonii przyznawania stypendiów Burmistrza Miasta Żagań.