I GP Polski Osób Niepełnosprawnych

Podczas I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 1-3 października, bardzo dobrze zaprezentował się nasz paraolimpijczyk Tomasz Jakimczuk. Zawodnik odniósł kolejny sukces wygrywając w swojej klasie startowej (klasa 1-3). Zawody były równocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Polski sezonu 2021/2022. Już 8 listopada br. Tomasz weźmie udział w rozgrywanym we Francji międzynarodowym turnieju rankingowym French Open, następnie wystąpi w II rundzie GP Polski, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Gdańsku.

Tomasz Jakimczuk reprezentuje barwy Startu Zielona Góra, który jest wiodącym klubem w Polsce w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. W I rundzie Grand Prix Polski podopieczni trenerów Lucjana Błaszczyka, Jacka Kaczmarka i Adama Jurasza wielokrotnie stawali na podium. Zwycięzcami w swoich klasach startowych zostali paraolimpijczycy: wspomniany już wcześniej Tomasz Jakimczuk (klasa 1-3), Piotr Grudzień (klasa 8) oraz członek kadry narodowej Igor Misztal (klasa 10).  Na drugim miejscu uplasowali się: Tomasz Mika (klasa 6) oraz Hubert Morusiewicz (klasa 10).  Miejsca poza podium zajęli: 4-Anna Pijajko (klasa 6), Jan Chełmicki miejsce 5-6 (klasa 7). Jacek Wawer zajął miejsce 9-12.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!