Zostaw w Żaganiu jeden procent podatku

Kolejny raz zachęcamy Państwa do pozostawienia 1% podatku w Żaganiu. Przypominamy, że taką możliwość otrzymuje każdy, kto realizuje obowiązek rozliczenie dochodu za rok miniony. Od 2003 roku można przekazać 1 procent podatku dochodowego od osób fizycznych należnego państwu na działalność organizacji pożytku publicznego. Gorąco zachęcamy do przekazywania tych pieniędzy na żagańskie organizacje i stowarzyszenia, podmioty działające lokalnie. Warto zadbać o to, aby 1% podatku został w Żaganiu.

Status organizacji pożytku publicznego nadawany jest przez Krajowy Rejestr Sądowy na podstawie dobrowolnych zgłoszeń przesyłanych przez organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, instytucje i organizacje kościołów i związków wyznaniowych) zainteresowane jego uzyskaniem. Pełną listę podmiotów uprawnionych do otrzymania wsparcia w formie 1% podatku znajduje się na stronie Narodowego Instytutu Wolności. Z  wykazu organizacji pożytku publicznego warto wybrać jedną działającą w Żaganiu i jej przekazać część dochodu na realizację celów statutowych.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok w 2022 roku