Burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprosił dziś do magistratu lokalne media oraz organizatorów I Charytatywnego Balu Myśliwskiego na konferencję, aby podziękować za zbiórkę przeprowadzoną w ubiegły weekend na rzecz osób potrzebujących z Żagania.

Organizatorami wydarzenia, które 20 maja 2022 roku odbyło się w sali Kryształowej naszego pałacu, był zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. Wydarzenie przygotowano, aby podziękować mieszkańcom i miastu za gościnę w ramach kolejnych edycji Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej, za stworzenie możliwości prezentowania kultury łowieckiej i myśliwskiej szerokiej publiczności. Bal pokazał, jacy naprawdę jesteśmy – podsumował wydarzenie Jacek Banaszek, Łowczy Okręgowy – zbiórka przerosła nasze oczekiwania. W trakcie balu przeprowadzono aż trzy różne akcje pomocowe.

Po pierwsze prowadzono zbiórkę na Dom Dziecka nr 1 i 2 w Szprotawie. Do puszki dyrektor Małgorzaty Goździk trafiło aż 8300 zł i 50 euro zebranych na początku balu! Po drugie przekazano 7000 złotych na ręce burmistrza Andrzeja Katarzyńca. Środki te uzyskano ze sprzedaży kart wstępu na bal charytatywny i zgodnie z deklaracją gospodarza miasta przeznaczone zostaną one na rzecz żagańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dopełnieniem obu tych zbiórek stała się aukcja przedmiotów związanych z myślistwem i łowiectwem. Ogromne serca myśliwych sprawiły, że w ramach przeprowadzonych licytacji zebrano 21 500 złotych! Środki te również trafiły do miejskiego Ośrodka.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował za doskonale przygotowane przedsięwzięcie, za wystrój holu turkusowego oraz doroczne Wielkie Łowy, czyli za całą współpracę, której wspaniałym uzupełnieniem okazał się bal charytatywny. O tym, na co dokładnie wydane zostaną zebrane środki, poinformował kierownik miejskiego OPS-u. 28 500 złotych pozwoli przygotować czwarte mieszkanie readaptacyjne w Żaganiu, w którym schronienie znajdą bezdomni – poinformował Piotr Puchalski. –  Aby je stworzyć, wykonane zostaną schody, wszystkie instalacje oraz ogrzewanie.
Jan Olszewski, Przewodniczący Okręgowej Komisji Odznaczeń Łowieckich przy ZO PZŁ w Zielonej Górze poinformował, iż cały czas zbierane są opinie dotyczące balu. Wszystkie są bardzo pozytywne. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że myśliwi odpowiedzą na zaproszenie burmistrza Andrzeja Katarzyńca i powrócą z drugą edycją wydarzenia w przyszłym roku.