Żagański Pałac Kultury rozpoczyna w październiku projekt “Historia miasta Żagań historią rodzin”. Projekt ma na celu wzmocnienie tożsamości lokalnej mieszkańców poprzez stworzenie przestrzeni do wyrażenia siebie przy użyciu tradycyjnych technik włókienniczych. Każda indywidualna historia opowiedziana za pomocą ginących sztuk rzemiosła będzie stanowiła ważną część składową historii Żagania.

Do uczestnictwa w projekcie chcemy zachęcić dzieci ze szkół podstawowych, które nie tylko będą miały okazje zwrócić się o pomoc do babci czy dziadka, ale też zachować ich historię poprzez uczestnictwo w projekcie. Doświadczą one także pracy z tkaniną jako metodą komunikacji, nauczą się szyć, obsługiwać maszyny krawieckie, a także pod okiem projektanta będą mogły sfinalizować swoje autorskie projekty. Będzie to także wspaniała okazja do promowania regionalistyki wśród najmłodszych. Dzięki temu projektowi spopularyzowane zostaną zanikające tradycje rzemieślnicze, a także aktywowane będą wykluczone grupy społeczne.

ŻPK poszukuje osób, które chcą podzielić się swoją historią związaną z pracą w żagańskich zakładach włókienniczych. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 602721395.