25 października burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprosił najzdolniejsze dzieci z żagańskich szkół podstawowych do sali Kryształowej pałacu, aby uroczyście nagrodzić ich całoroczny wysiłek i wręczyć stypendia. Nagrody stanowią podziękowanie za pracę, zachętę do dalszej nauki, uznanie dla wysiłku rodziców i nauczycieli, wspierających młodzież w rozwoju i edukacji. Stypendia burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz sportu przyznawane są na okres 10 miesięcy. Za osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 w dziedzinie nauki przyznano 36 stypendiów (dwadzieścia dwa stypendia I stopnia oraz czternaście II stopnia), w dziedzinie kultury i sztuki 9 stypendiów (siedem I stopnia i dwa II stopnia), w dziedzinie sportu przyznano 20 stypendiów (jedno I stopnia i dziewiętnaście II stopnia) oraz przyznano 8 stypendiów specjalnych (sześć I stopnia i dwa II stopnia).
Podczas uroczystości wręczenia stypendiów posumowano również Współzawodnictwo Sportowe realizowane w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Lista stypendystów:
STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE NAUKI
1 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Anna Trętkiewicz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
2 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Maria Markowska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
3 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Karolina Kurkowska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 | |
4 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Magdalena Adamczyk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 | |
5 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Marika Żok | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 | |
6 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Marta Kultys | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 | |
7 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Ewa Kultys | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 | |
8 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Kinga Trzeciak | Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 | |
9 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Aleksander Mrożek | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
10 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Laura Szpakowska | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
11 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Zuzanna Makowska | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
12 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Stanisław Szajer | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
13 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Zuzanna Kowalczuk | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
14 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Zofia Tylkowska | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
15 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Mateusz Omieljańczyk | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
16 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Hanna Krechowiec | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
17 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Emilia Grzymała | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
18 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Kamil Siergiej | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
19 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Kacper Gajda | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
20 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Aleksandra Bukowska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
21 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Iga Fraszczyk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
22 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Zuzanna Suszka | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
23 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Iga Jarmołowicz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
24 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Aleksandra Baniuk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
25 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Wiktoria Szywała | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 | |
26 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Grzegorz Drozdek | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
27 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Hiacynta Otto | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
28 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Karolina Orzechowska | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
29 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Oliwia Grześkowiak | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
30 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Kamil Sokalski | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
31 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Szymon Wawrzyń | Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 | |
32 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Jakub Starczewski | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
33 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Dominika Mędryk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
34 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Piotr Reśliński | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
35 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie | Andrzej Jeniec | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
36 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki | Amelia Komar | Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 |
STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE KULTURY I SZTUKI
1 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Julia Żołyńska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
2 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Maja Żołyńska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
3 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Magdalena Migoń | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 | |
4 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Szymon Stelmasik | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 | |
5 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Lena Nowak | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
6 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Wiktoria Grenda | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
7 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Oliwier Mrowiński | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
8 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Jan Kara | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
9 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki | Artur Kara | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 |
STYPENDIA SPECJALNE
1 | Stypendium specjalne I stopnia | Jakub Kowalczyk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
2 | Stypendium specjalne I stopnia | Dominik Antosz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
3 | Stypendium specjalne I stopnia | Amalia Fidik | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 | |
4 | Stypendium specjalne I stopnia | Maja Sawicka | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 | |
5 | Stypendium specjalne I stopnia | Zofia Łuczyńska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
6 | Stypendium specjalne I stopnia | Filip Pawłowicz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
7 | Stypendium specjalne II stopnia | Magdalena Knap | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
8 | Stypendium specjalne II stopnia | Grzegorz Pajdosz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 |
STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SPORTU
1 | Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Dawid Michalak | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 | |
2 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Oliwia Zarzeczna | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
3 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Malwina Szeliga | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
4 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Martyna Radulska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
5 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Magdalena Kuc | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
6 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Oliwia Krygier | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
7 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Zuza Konisiewicz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
8 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Michalina Kazalska | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
9 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Kornelia Falkiewicz | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
10 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Aleksandra Chruścicka | Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 | |
11 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Adrian Zastawny | Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 | |
12 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Hubert Węgier | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
13 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Julian Tańczyk | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
14 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Aleksander Radzikowski | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
15 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Dominik Nadkowski | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
16 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Jakub Misztal | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
17 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Kacper Hekert | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
18 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Mikołaj Frąckowiak | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
19 | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Mateusz Borowski | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 | |
20. | Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie | Gracjan Budziłło | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 |
Wyniki Żagańskich Igrzysk Dzieci
VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3
IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7
Wyniki Żagańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7