We wtorek 4 kwietnia Sebastian Kulesza, zastępca burmistrza Miasta Żagań, wziął udział w akademii z okazji 131. urodzin generała Stanisława Maczka, patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żaganiu. Wraz z dyrektor zespołu nagrodził on uczestników II Biegu Pancerniaka, gry terenowej oraz konkursu plastycznego na portret Generała.

Z inicjatywy Zarządu Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków na czele z prezesem gen. Zbigniewem Szurą w szkolnej Sali Pamięci umieszczono ziemię z pól bitewnych szlaku bojowego 1. Polskiej Dywizji Pancernej. Tablicę opisującą te miejsca dofinansowała marszałek województwa lubuskiego Anna Polak.

Córka łącznościowca 1. Dywizji, pani Małgorzata Kaczyńska, zaprezentowała szlak bojowy żołnierzy gen. Maczka, który opisała w książce o swoim tacie pt. „Wojna na falach eteru”. Na ręce dyrektor Bogumiły Kowalik przekazano egzemplarz książki wraz z plakatem i innymi materiałami, które posłużą upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o 1. Dywizji. Przypomnijmy, że w tym roku szkoła obchodzi też 30-lecie nadania jej imienia tej słynnej formacji.