Już 23 czerwca rozpoczniemy w Żaganiu “Wakacje z Maszkaronem 2023”. W tegorocznej ofercie znalazło się wiele ciekawych i nowych aktywności dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na festiwale muzyczne, taneczne i filmowe, do “Strefy relaksu pod platanami”, która zagości w weekendy na dziedzińcu pałacu, na trekking po stalagu, na naukę gry w tenisa na Arenie. W trakcie Wakacji z maszkaronem w Żaganiu nie zabraknie oczywiście propozycji stałych i lubianych – wodnego szaleństwa, wycieczek krajoznawczych, dyskotek plenerowych, kąpieliska na Gryżycach, zajęć sportowych dla dzieci na Arenie, warsztatów w bibliotece i ŻPK.

Wakacje rozpoczniemy w tym roku już w piątek Parkolandią, czyli strefą zabaw dla najmłodszych, która będzie gotowa na przyjęcie dzieci od 14:00 do 20:00. O 20.00 na scenie na dziedzińcu wystąpi gwiazda rapu GEDZ – muzyk ceniony za swoje umiejętności rapowe, inteligentne teksty oraz unikalne podejście do tworzenia swoich utworów. Po występie artysty o godzinie 21:00 zapraszamy na dyskotekę plenerową, którą poprowadzi Dj Sienki. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności taneczne na pałacowym dziedzińcu.

W sobotę w ramach odpoczynku zapraszamy na spacer – schodami na przepiękny taras widokowy. Od godziny 21.00 warto wybrać się na nocne zwiedzanie wieży widokowej (ostatnie biletowane wejście o godz. 22.45), aby spojrzeć na nocny Żagań z zupełnie innej perspektywy. O 21.30 można będzie przycupnąć na leżakach przyglądać się pierwszej tegorocznej projekcji kina plenerowego na terenie Muzeum Obozów Jenieckich.

Wszystkich miłośników pojazdów terenowych zapraszamy w niedzielę na plac Słowiański, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się start pojazdów terenowych Rajdu Poland Breslau. W tym miejscu kibice będą mogli z bliska zobaczyć wszystkie rajdówki oraz porozmawiać z kierowcami i pilotami oczekującymi na start rajdu.

Kolejne dni wakacji zebraliśmy w jednym miejscu, tworząc kalendarz imprez zaplanowanych na lipiec i sierpień. W formie ulotki i plakatów trafił on już do szkół, instytucji kultury, Centrum Informacji Turystycznej czy punktu informacji magistratu. W trakcie wakacji codziennie będziemy informować o planowanych na dany dzień wydarzeniach na Lubię Żagań oraz na naszej stronie w kalendarium. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty i aktywnego korzystania z przygotowanych na ten czas wydarzeń. Do zobaczenia w trakcie Wakacji z maszkaronem 2023!

Wakacje z maszkaronem plakat lipiec