Za chwilę rozpocznie się Jarmark św. Michała w Żaganiu. W ciągu trzech dni na scenie zaprezentuje się sześć wyjątkowych gwiazd – jeszcze dzisiaj wystąpi Filipek i Kabe i Miszel, w sobotę Kasia Kowalska z orkiestrą wojskową oraz Gromee, w niedzielę Enej i Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

Nasze Święto wywodzi się z handlowego charakteru miasta, które w XII wieku znajdowało się na tzw. Niskim Trakcie, czyli na trasie przewozu soli z Lipska do Wrocławia i do Poznania. Pielęgnując handlowe tradycje Żagania świętujemy współcześnie Dni Miasta wspólnie z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, a bardzo ważnym elementem obchodów pozostaje Święto Chleba. Dzisiaj po godzinie 16.00 na głównej scenie nasi rzemieślnicy przekażą wypieczony w Żaganiu chleb burmistrzowi Andrzejowi Katarzyńcowi. Gospodarz miasta podzieli się nim z mieszkańcami.

Przez dwadzieścia siedem lat Jarmarku św. Michała imprezie towarzyszył barwny korowód. Wielokrotnie zachęcaliśmy dzieci i młodzież do przebierania się w postaci ważne dla naszej historii i tradycji. W tym roku świętujemy 230 rocznicę urodzin księżnej żagańskiej Doroty Talleyrand-Perigord. Uczniowie żagańskich szkół zaprezentują kreacje balowe, biorąc udział w konkursie pod nazwą “Bal maskowy u księżnej Doroty”. Zachęcamy na trasę przemarszu  korowodu do śledzenia pomysłów naszych uczniów. W sobotę o godzinie 19.00 na dużej scenie poznamy zwycięzców tegorocznej zabawy.

Korowód rusza o 15.30 ulicami: ul. Jana Pawła II > rondo na pl. Wolności > ul. Ratuszowa > Rynek > ul. Bracka> pl. Słowiański > ul. Szprotawska >dziedzińcem Pałacu Książęcego na podzamcze

Korowód stanowi również okazję do wspólnego przemarszu z przyjaciółmi Żagania, jednostek nas wspierających, dowódców 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, służb miejskich, zaprzyjaźnionych samorządowców, przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, przedsiębiorców, przedstawicieli miast partnerskich, żagańskich klubów sportowych i stowarzyszeń, wszystkich szkół funkcjonujących w Żaganiu.

Zapraszamy oczywiście do udziału we wszystkich przygotowanych na Jarmark św. Michała wydarzeniach. Pełen program imprezy znajdą Państwo na naszych stronach i profilu Lubię Żagań.