W trakcie Jarmarku św. Michała burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z przewodniczącym rady Adamem Matwijowem wręczył dwóm osobom tytuł Ambasadora Miasta Żagania.
To honorowe wyróżnienie przyznano Julii Żołyńskiej oraz Tomaszowi Jakimczukowi, za działalność i osiągnięcia przyczyniające się do promocji Żagania w kraju oraz poza jego granicami. Serdecznie gratulujemy pasji, osiąganych wyników oraz otrzymanego tytułu!

Julia Żołyńska to zawodniczka trenująca olimpijską dyscyplinę breaking, utytułowana tancerka Klubu Sportowego „Pasja”, Żagańskiego Pałacu Kultury oraz Akademii Tańca NDS w Żaganiu. Julia od wielu lat reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata, zdobywając wysokie lokaty. Jest przykładem dla młodych artystów, jak pogodzić pasję z nauką i równocześnie spełniać swoje marzenia.

Tomasz Jakimczuk to reprezentant Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Od wielu lat godnie reprezentuje Żagań na arenach sportowych w kraju oraz za granicą. Zawsze podkreśla, że jest nie tylko Polakiem, ale także żaganianinem. W dotychczasowej karierze zdobył wiele medali oraz wyróżnień. W 2021 roku drużynowo zdobył brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, w 2022 roku również brąz drużynowo na Mistrzostwach Świata w Grenadzie, a kilka dni temu na Mistrzostwach Europy w Anglii (również brąz). Tomasz jest wzorem do naśladowania dla wszystkich. Podczas spotkań z młodzieżą zawsze powtarza, że pomimo wszelkich trudności zawsze warto o siebie walczyć i spełniać swoje marzenia.