Poznaliśmy dziś oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Sebastian Kulesza, zastępca burmistrza Żagania, zaprosił do magistratu dziennikarzy, by za ich pośrednictwem przekazać mieszkańcom informacje na temat projektów, które w przyszłym roku wpisane zostaną do miejskiego budżetu. Cieszy ogromna frekwencja mieszkańców w wyborze zaproponowanych zadań. Oddano w sumie 5637 głosów (53% w formie elektronicznej, 47% w formie papierowej), z tego 4109 ważnych.

Jakie zadania zostaną zrealizowane w Żaganiu w roku 2024 z budżetu obywatelskiego?

Sebastian Kulesza zaapelował przy okazji ogłaszania wyników, aby w przyszłości uważnie wypełniać formularz, unikając błędów dyskwalifikujących głos. Zgodnie z regulaminem na wskazane zadania nie mogą głosować osoby mieszkające poza Żaganiem, podające niepełne lub nieczytelne dane, oddające formularz bez podpisu.

Publikujemy również podsumowanie wszystkich głosów oddanych przez mieszkańców w trakcie głosowania. Serdecznie dziękujemy za Państwa aktywność i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach żagańskiego budżetu partycypacyjnego.

Na stronie zagan.konsultacje.jst znajdą Państwo szczegółowe opisy poszczególnych zadań oraz wyniki tegorocznego głosowania.