Kontynuujemy przygotowanie do największej inwestycji w ostatnich latach w naszym mieście – przebudowy kąpieliska miejskiego. Przedstawiciele spółki Agraria zaprezentowali burmistrzowi Żagania, Andrzejowi Katarzyńcowi, jego zastępcy Sebastianowi Kuleszy oraz prezesowi Areny Żagań Łukaszowi Kudle propozycję projektu zastępczego.

Wykorzystując swoje doświadczenie w podobnych inwestycjach w całej Polsce i biorąc pod uwagę, że w mieście mamy całoroczny basen służący do ćwiczeń pływackich, firma zaproponowała pozostawienie trzech torów pływackich długości 25 m. Znaczną powierzchnię zyskaną w ten sposób przeznaczymy na wodny plac zabaw, służący do wypoczynku całym rodzinom. Reszta niecki będzie basenem rekreacyjnym, ale zyska kilka nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią różnorodne atrakcje – jak na przykład dysze do masażu, huśtawkę wodną czy rwącą rzekę.

Jak zmieścić się w zakładanym budżecie? Doskonałym rozwiązaniem stosowanym powszechnie jest umieszczenie stacji uzdatniania wody pod powierzchnią basenu – np. pod wodnym placem zabaw. Chcąc zapewnić maksimum rozrywki przy zmniejszeniu wydatków, skłaniamy się ku tej koncepcji. Resztę szczegółów zdradzimy w chwili uzyskania akceptacji naszych rozwiązań projektowych przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Po rozmowach w magistracie wraz z zaproszonymi inżynierami udaliśmy się na miejsce. Omówiliśmy rozmieszczenie atrakcji w przestrzeni obiektu, aby remont przebiegł sprawnie, zaś jego koszty zostały precyzyjnie oszacowane.