26 listopada zawodnicy Stowarzyszenia Pływackiego „Żagańskie Boberki” spędzili na pływalniach we Wrocławiu i Wolsztynie. Jakub Kowalczyk reprezentował klub sportowy na Grand Prix w pływaniu o Puchar Burmistrza Wolsztyna. Przepłynął tam dwa dystanse stylem grzbietowym – 50 m i 100 m. Bardzo wysoko poprawiony rekord życiowy na tym ostatnim, pozwolił mu na zajęcie 12 lokaty w klasyfikacji generalnej. Inni żagański pływacy próbowali swych sił w I edycji Swimmanii Dolnośląskiej Ligi Pływackiej. Zosia Łuczyńska w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Paweł Lniak również wywalczył 3. miejsce na 100 m stylem motylkowym, był też 8. na 200 m stylem dowolnym. Laura Szpakowska na metę 100 m stylem motylkowym przybyła jako 5. zawodniczka. Filip Pawłowicz najlepiej wypadł na 100 m stylem dowolnym – zajął 8. lokatę. Maksym Shkoliar poprawił swój rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym o niemal 3 sekundy i zajął ostatecznie 16. pozycję.

Rekordy życiowe naszych zawodników zostały tego dnia poprawione łącznie o 32,29 s, czego im serdecznie gratulujemy.