Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego zaprasza do zapoznania się z ofertą produktów regionalnych naszego województwa. W tym celu realizuje kampanię ,,Znajdź Lubuskich Producentów”, w którą zaangażowane zostały gminy, powiaty, a także szereg lubuskich producentów. Dzięki kampanii dowiecie się jak znaleźć wytwórców ze swojej najbliższej okolicy oraz informacje, gdzie kupić ich produkty. Jak to zrobić? Możliwości jest wiele.

Aplikacja Szlak Produktu Lubuskiego

Kampania ma za zadanie promowanie działań, którymi LCPR zajmuje się od kilku lat, jak również nakreślenie nowych możliwości znalezienia lubuskich producentów. Takim działaniem jest właśnie aplikacja Szlak Produktu Lubuskiego, którą bezpłatnie można pobrać na swój telefon komórkowy poprzez Sklep Google lub App Store. Obecnie w aplikacji znajduje się kilkudziesięciu producentów, jednak liczba ta jest na bieżąco rozbudowywana. Szlak lubuskich producentów łącząc się z mapami Google wskaże nam drogę do producentów znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia.

Blog Opowieści o lubuskich producentach

Kolejną nową propozycją Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego jest blog – opowieści o lubuskich producentach. Czasami samo znalezienie producenta w województwie lubuskim nie jest samo w sobie trudne, ale uzyskanie o nim ciekawych informacji może już takim być. Chcemy dowiedzieć się więcej! Poznać producenta i możliwość, jakie oferuje jego działalność. Blog Opowieści o lubuskich producentach nie tylko zaspokoi naszą ciekawość, ale również sprawi, że producent stanie się nam bliższy.

Baza lubuskich producentów

Kolejną z możliwości zapoznania się z lubuskimi producentami jest baza lubuskich producentów, w której znajdują się wytwórcy produktów spożywczych i rękodzielniczych, działający na terenie województwa lubuskiego. Dzięki spisowi zamieszczonemu na stronie LCPR, podzielonemu na kategorie, znajdziecie producentów wytwarzających interesujące Was produkty oraz krótkie opisy ich firm.

Certyfikat Producent Lubuski

Certyfikat Producent Lubuski to odznaczenie wydawane lubuskim producentom przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielona Górze. Umożliwia łatwiejsze znalezienie producentów z naszego regionu. Certyfikat producenci mogą umieścić np. w formie papierowej w swoich miejscach sprzedaży. Otrzymanie go możliwe jest poprzez wypełnienie wniosku dostępnego na stronie: https://lcpr.pl/zg/certyfikat-producent-lubuski/

Miejsca sprzedaży produktów regionalnych

W ramach kampanii promowane są również miejsca sprzedaży produktów regionalnych – takie jak, targowiska miejskie, targi dedykowane sprzedaży produktów regionalnych, a także sklepy z produktami regionalnymi, których na mapie województwa lubuskiego pojawia się coraz więcej!

Mapa Lubuskich Producentów – Nawigator Lubuski

Mapa lubuskich producentów to sztandarowa publikacja LCPR, która dystrybuowana jest na terenie całego województwa lubuskiego. Dzięki niej można odkryć ciekawe miejsca na terenie naszego województwa, a także zaplanować swoją małą wyprawę Szlakiem Lubuskich Producentów! Każdy z Producentów, znajdujących się na mapie oznaczony jest specjalnymi piktogramami, określającymi ich działalność. Mapa podzielona jest na powiaty, aby ułatwić znalezienie interesujących nas wytwórców.

Źródło: lubuskie.pl