Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa “Dialog z Beksińskim”

cze 2, 2023 | 19:00 - 20:00

Żagański Pałac Kultury zaprasza na wystawę “Dialog z Beksińskim” – fotografia Boziki, malarstwo i rysunek Marcin Muszalski. Wystawa inspirowana twórczością Mistrza – Zdzisława Beksińskiego. Wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2023 roku o godz. 19:00 w holu Słonecznym Żagańskiego Pałacu Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wystawa jest próbą interpretacji i zrozumienia twórczości Z. Beksińskiego oraz sztuki o podobnej wrażliwości.

 Marcin Muszalski

Rysownik, malarz, grafik komputerowy. Twórca wielu obrazów, ilustracji do ogólnopolskich czasopism, okładek książek oraz portretów. Tworzy przez całe swoje życie. Brał udział w wystawach w kraju i za granicą prezentując swój dorobek z danego okresu. Aktualnie uczy rysunku i malarstwa w Centrum Edukacji i Animacji “Latawiec”, firmie, którą prowadzi wspólnie z żoną. Uwielbia słuchać nastrojowej muzyki, szczególnie podczas szeroko rozumianego tworzenia. 

Boziki

To duet około stuletni. Absolwenci Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Zaliczone liczne kursy i plenery fotograficzne. Fotografie Bozików można kojarzyć z subtelnym aktem kobiecym, jednak na tej wystawie zobaczymy coś zupełnie innego. Oprócz fotografii pokazane będą prace z pogranicza manipulacji graficznej. Artyści mają za sobą wystawy indywidualne i zbiorowe we Wrocławiu, Łodzi, Żaganiu, Żarach.

 

Szczegóły

Data:
cze 2, 2023
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie Categories:
, ,