Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

“Zimna wojna” na Walentynki

14 lutego 2019 | 18:00 - 20:00

14 lutego o godz.18:00 w sali Inter Pałacu zapraszamy na filmowy seans „Zimna Wojna” (3 nominacje do Oscarów 2019). Wstęp na projekcję jest wolny, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują rezerwacje telefoniczne (68 477 64 78) lub w biurze Centrum Kultury (pok.164 Pałac).

Film „Zimna Wojna’’ opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 roku i zakończyły na początku sierpnia 2018. Ekipa pracowała nie tylko w Polsce, ale również we Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma KINO ŚWIAT.

 

Szczegóły

Data:
14 lutego 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Categories:
,